baner

Aktualności...

13/12/2019 wstecz

Agrarada obchodzi 20-lecie istnienia!

Szanowni Klienci,

Rok 2020 jest wyjątkowy w historii naszej firmy, ponieważ to właśnie w tym roku upływa 20 lat od momentu jej powstania.

Jubileusz ten to okazja do wspomnień i podsumowania dwóch dekad działalności naszej dynamicznie rozwijającej się spółki.

Agrarada rozwijała się równolegle wraz ze wzrostem całego sektora rolniczego w Polsce. Od lat systematycznie poszerza swoją ofertę o nowe produkty i maszyny, by móc jak najlepiej wspierać klientów.

Od 2017 roku posiada jedyny w swoim rodzaju sklep internetowy z częściami do maszyn rolniczych.

Zastosowanie technologii  w uprawie ziemniaków i początki importu i exportu

Agrarada została w 2000 roku dystrybutorem Grimme Euro-dealer. Polscy producenci ziemniaków byli w tych latach słabo zmechanizowani. W tym okresie pojawiło się duże zapotrzebowanie na używane maszyny służące do produkcji ziemniaków. Co tydzień pełne ciężarówki z transportem ruszały z zachodu na wschód. Było to nie małe wyzwanie, aby załadować je wykorzystując każde wolne miejsce.

Z czasem zaczęła powiększać się sprzedaż nowych maszyn marki Grimme. Asortyment produktów został rozszerzony o technologię do nawadniania marki Ferbo, technologię Holaras do upraw cebuli, wywrotki Vaia i wiele innych.

Od 2008 r. polscy rolnicy mają możliwość otrzymania dotacji unijnych na inwestycje dot. zakupu maszyn rolniczych. Z tego powodu uprawa ziemniaków i warzyw w Polsce szybko osiągnęła wysoki poziom. Sytuacja ta zapoczątkowała rozwój eksportu mało używanych polskich maszyn poza teren Europy. Dzięki budowie nowego warsztatu i magazynu w 2014 r. maszyny mogą być poddane dokładniejszym zabiegom konserwacyjnym. Magazyn firmowy posiada na stanie ponad 9.000 części zamiennych.

Jedyny w swoim rodzaju sklep internetowy

W 2017 roku zainwestowano w unikalny wielojęzyczny sklep internetowy. Nacisk kładzie się tu na części do maszyn wykorzystywanych w sektorze upraw ziemniaków i warzyw. Od asortymentu sadzarek i siewników po systemy nawadniające, wywrotki i sprzęt przeznaczony do zbiorów m.in. kombajny i kopaczki. Sklep oferuje szeroki asortyment części, które są najczęściej stosowane dla marki Grimme oraz pozostałych marek w ofercie. Firma zapewnia szybką ich dostawę do klienta docelowego.

Agrarada z siedzibą w południowo-zachodniej części Polski, w pobliżu Wrocławia, została założona 15 grudnia 1999 roku, i posiada własną sieć handlową podzieloną na działy sprzedaży maszyn, części zamiennych i serwisu.

Właściciele firmy Arkadiusz Brzyski i Johannes Kruijthoff cały czas uczestniczą w aktywnym życiu firmy i warto wspomnieć, że są z nią związani od początku istnienia.

Przedsiębiorcy oczekują, że polski sektor rolny będzie w najbliższych latach nadal silnie się rozwijał w zakresie profesjonalizacji, jak i powiększenia skali upraw ziemniaków i warzyw.

Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Klientom za minione dwie dekady udanej współpracy. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla nas wszystkich również przepełnione sukcesami, dobrymi pomysłami oraz ciągłym zapałem do dalszego rozwoju.

Zespół Agrarada Sp. z o.o.

AKTUALNOŚCI archiwum
PRACA!
PRACA! więcej >
19/08/2021
Agrarada obchodzi 20-lecie istnienia!
Agrarada obchodzi 20-lecie istnienia! więcej >
13/12/2019
E-sklep z częściami zamiennymi!
E-sklep z częściami zamiennymi! więcej >
17/09/2017